Since Nov 2010

Martyna  Szot

DANCE TEAM

Co to jest Zumba Fitness i czym się różnią jej programy ?

Zumba® Fitness to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku.

Zumba® jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist .... i wiele innych.

Zumba Gold® to zmodyfikowane zajęcia Zumba® Fitness skierowane do osób w wieku 50+; kobiet w ciąży; osób po urazach, zabiegach; osób rozpoczynających przygodę z Zumba® fitness; chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów; pań, które chcą wrócić do formy po porodzie. Uczestników starszych, jak i tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i dbaniem o zdrowy tryb życia. Zumba Gold® to dla tych osób doskonały wybór. Co pozostaje bez zmian, to wszystkie elementy z których Zumba® Fitness-Party jest znane czyli: energetyczna muzyka latynoska: jak salsa, merengue, reggaeton i Cumbia, radosne, łatwe do naśladowania ruchy, atmosfera jak podczas imprezy; wszystko dostosowane do potrzeb i umiejętności uczestników.  

 

Trening oparty na choreografiach wykorzystujących krzesła, mający na celu zwiększenie siły, poprawę równowagi i sylwetki oraz wydolności serca w zupełnie nowy sposób. Krzesełko pomaga nam w wykonywaniu ćwiczeń. Jest to doskonłe urozmaicenie dla osób kochajacych Zumbe Fitness, a nie koniecznie lubiący chodzić na siłownię.

 Zumba® Toning to zajęcia rzeźbiące ciało. Są bardzo dobre dla osób, które wczesniej chodziły na siłownie i lubiły zajęcia z ciężarkami. Jest to dobra alternatywa dla osob, które chcą perfekcyjnie wymodelowac swoja sylwetkę.  

Uczestnicy uczą się jak korzystać z lekkich ciężarków - maracasów (Tonning Sticks) w celu zaznaczenia rytmu muzyki oraz napięcia wszystkich stref docelowych, w tym ramion, brzucha, pośladków i ud. Zumba Toning® jest doskonałym sposobem dla entuzjastów, aby wyrzeźbić swoje ciało naturalnie mając przy tym przyjemność.

Zajęcia zaprojektowane wyłącznie dla dzieci (wiek 4-12), wysoko energetyczne zajęcia fitness zawierające specjalne choreografie przyjazne dla dzieci, korzystające z takich tańców jak: hip-hop, reggaeton, cumbia i więcej. Ze względu na zróżnicowane możliwości motoryczne w danym przedziale wiekowym. Stosuje sie podział na młodszą i starsza grupę. Dla mniejszch dzieci zajęcia trwają 30 minut, a dla starszych 45 minut.  

Rodzice kochają Zumbatomic® ze względu na wpływ jaki ma na dzieci, tj. zwiększa ich pewność siebie, zwiększając metabolizm

i zwiększa koordynację.


 

Zumba® Gold-Tonning pomoże uczestnikom budować siłę mięśni, zwiększyć gęstość kości i poprawić mobilność, postawę i koordynację. Zajęcia przeznaczone sa dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania.

Fantastyczna formuła dla osób uczestniczących na Zumba® Gold, które przy wolniejszej muzyce są w stanie poćwiczyć z ciężarkami, wykorzystywanymi na zajęciach Zumba® Tonning.